Dostinex tabletki działanie, dawkowanie, cena, refundacja Medycyna Praktyczna

views
Dostinex tabletki działanie, dawkowanie, cena, refundacja Medycyna Praktyczna Details

Dostinex tabletki działanie, dawkowanie, cena, refundacja Medycyna Praktyczna

Wykazano, że u szczurów kabergolina i (lub) jej metabolity są wydzielane do mleka. Brak informacji dotyczących wydzielania produktu do mleka u ludzi; jakkolwiek należy poinformować kobiety, u których laktacja nie została powstrzymana pod wpływem leczenia, żeby nie karmiły piersią w trakcie terapii. W celu uniknięcia niedociśnienia ortostatycznego nie należy przekraczać pojedynczej dawki 0,25 mg leku Dostinex w celu zahamowania laktacji u kobiet karmiących. Działania niepożądane zaobserwowano o około 14% kobiet karmiących piersią, u których stosowano kabergolinę w dawce 0,25 mg co 12 godzin w celu zahamowania laktacji.

  • W takim przypadku należy przyjąć kolejną dawkę o wyznaczonej porze.
  • Badania na zwierzętach nie wykazały działań teratogennych, ale w powiązaniu z aktywnością farmakodynamiczną obserwowano obniżoną płodność i toksyczność wobec płodu.
  • W trakcie rozpoczynania leczenia lekiem DOSTINEX pacjenci powinni zachować ostrożność wykonując czynności wymagające szybkich i dokładnych reakcji.
  • Cena leku Dostinex 0,5 mg w opakowaniu po 8 tabletek waha się w granicach między 45,90 zł a 301,19 zł w aptekach, które pokazują ceny produktów na naszym portalu.

Pacjenci, którzy odczuwają senność, cierpią na napady nagłego zasypiania lub doświadczają upośledzenia czynności ruchowych, nie mogą prowadzić pojazdów. Konieczność wykonania innych https://ticket.siampark.net/index.php/2023/04/19/dostinex-jako-skuteczne-rozwizanie-przy-stosowaniu/ badań również ustalana jest indywidualnie z lekarzem. Lek pobudza w sposób bezpośredni receptory dopaminowe D2 przedniego płata przysadki mózgowej, co hamuje wydzielanie prolaktyny.

Na co zwrócić uwagę przed użyciem Dostinex?

Podobnie jak inne pochodne ergotaminy, kabergolina nie powinnna być stosowana ukobiet z nadciśnieniem indukowanym ciążą, stanem przedrzucawkowym czy z nadciśnieniem poporodowym, chyba, że potencjalne korzyści przeważają nad ryzykiem. Jeśli badanie echokardiograficzne ujawnia nowe lub pogarszające się cofanie, zwężenie ujścia lub pogrubienie płatka zastawki należy odstawić kabergolinę (patrz punkt 4.3). Stwierdzono, że opad krwi (OB) jest nieprawidłowo zwiększony w przypadku wysięku lub włóknienia opłucnej. W przypadku niewyjaśnionego patologicznego wzrostu wartości OB zaleca się wykonanie zdjęcia rentgenowskiego klatki piersiowej. Nie oceniano bezpieczeństwa i skuteczności produktu u pacjentów w wieku poniżej 16 lat.

Thionerv 600 tabletki x 30

Jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków.

Kobiety, które chcą uniknąć ciąży, powinny stosować mechaniczne środki antykoncepcyjne podczas leczenia preparatem oraz po jego odstawieniu, do czasu ponownego zaniku jajeczkowania. Jako środek zapobiegawczy należy prowadzić obserwację kobiet, które zaszły w ciążę, w kierunku objawów powiększenia przysadki, ponieważ podczas ciąży może dojść do wzrostu wcześniej istniejących guzów przysadki. Przed podaniem kabergoliny należy wykluczyć ciążę, a po zakończeniu leczenia należy zapobiegać zajściu w ciążę przez przynajmniej jeden miesiąc.

Details

Launch date:

Last Updated:

Version:

 
Developer
Published on June 13, 2023 by

admin

Member since: July 27, 2016

Similar Bots